VALSTYBINIS KERNAVĖS KULTŪRINIS REZERVATAS
(KERNAVĖS ARCHEOLOGINĖ VIETOVĖ)

 
English Versija neigaliems
Paieška
Naujienlaiškis
Naujienos » „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“ 2016
2016-08-04
Rezervato ir muziejaus lankytojų apklausa

2017-07-10
Virtuali paroda, skirta Piliakalnių metams paminėti

2017-02-02
Juozas Šiaučiūnas – gyventa Kernavei ir Lietuvai

2016-06-14
Lankymui atverta muziejinė ekspozicija po atviru dangumi

 
„Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“ 2016 2016-06-03
 

 

Bilieto kaina 3 EUR. Vaikams iki 16 m. įėjimas nemokamas.

 

Maloniai prašome keturkojus augintinius palikti namuose, nes į renginio teritoriją jie nebus įleidžiami.

 

Mikroautobusų tvarkaraštis ir papildomi reisai renginio dienomis (iš Vilniaus).

 

 

PROGRAMA*>>>

 

2016 M. FESTIVALIS. AMATAI, MEISTRAI, ATLIKĖJAI: **

 

PRIEŠISTORĖS AMATAI:

NEOLITO – ANKSTYVOJO BRONZOS A. GYVENVIETĖ. BUITIS, APRANGA, NARVOS IR PAMARIŲ ARCHELOGINIŲ KULTŪRŲ KERAMIKA, BRONZOS LIEJIMAS:
Dainius Strazdas, Ugnė Binkauskaitė, Jurgita Radžiūnaitė („Vilniaus puodžių cechas“, Lietuva) Virginija Rimkutė („Dvaro meistrai“, Lietuva), Artūrs Tomsons, Alisa Hofmane, Marija Šumilo (Latvija) 

BALTŲ JUVELYRINIŲ DIRBINIŲ GAMYBA, LIEJIMAS
Karolina Buivydaitė, Domas Burnickis, Deividas Zaikovskis (Lietuva)

AKMENS AMŽIAUS STOVYKLAVIETĖ: TITNAGINIŲ, KAULO IR RAGO DIRBINIŲ GAMYBA:
Gvidas Slah, Žileli Slah, Tomas Abraitis (Lietuva)

MUZIKAVIMAS IR APEIGOS, UGNIES IŠGAVIMO BŪDAI:
Jean-Loup Ringot*, Ursula Kuehn (Vokietija)

PUODŲ LIPDYMAS IR IŠDEGIMAS:
Gytis Grižas* (Lietuvos nacionalinis muziejus), Vita ir Darius Vaitkevičiai (Lietuva)

KIBIRĖLIŲ IŠ LIEPOS ŽIEVĖS GAMYBA:
Birutė* ir Petras Salatkos, Vytautas Butvilas* (Lietuva)

ARCHAJIŠKAS GINTARO APDIRBIMAS:
Ruslanas Aranauskas* (Lietuvos liaudies buities muziejus), Gintaras Markevičius* (Lietuva)

BALTŲ KOSTIUMO REKONSTRAVIMAS (I–XII a.):
Daiva Steponavičienė*, Ramunė Steponavičiūtė, Kristina Buinevičiūtė, Vaida Druskytė (VšĮ „Vita Antiqua“, Lietuva)

KRIVIČIŲ GENTIES KIEMAS: APŽIESTA KERAMIKA, VALGIS, MEDŽIO DIRBINIAI:
Eleonora ir Valerij Zinkievič, Aliaksandr ir Sviatlana Kurban (Braslavo muziejų susivienijimas, Baltarusija)

BRONZOS GAMINIŲ LIEJIMAS:
Zbigniew Dolski*, Anna Dolska (Lenkija)

ARCHAJIŠKI MUZIKOS INSTRUMENTAI, MUZIKAVIMAS, RAGŲ MUZIKA:
Egidijus Virbašius*, Jurgis Virbašius (Lietuva)

DREVINĖ BITININKYSTĖ, ŽVAKIŲ LIEJIMAS, MIDAUS GAMYBA:
Romas Norkūnas, Lukas Miškinis, Virginija Pugačiauskienė, Neringa Linkutė (Dzūkijos nacionalinis parkas), Andrius Janionis (Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija), Lina Janionienė, Tadas Dovidavičius (Lietuva)

ŽVEJŲ STOVYKLAVIETĖ: ŽVEJYBOS ĮRANKIŲ IR LUOTO GAMYBA, INDŲ IŠ MELDŲ IR VIKSVŲ PYNIMAS:
Alfreda Petrauskienė, Tereza Šakienė (Ežerų žvejybos muziejus), Česlovas ir Eitvilas Talačkos (Lietuva)

VAIKŲ ŽAIDIMAI, MUZIKAVIMAS:
Kristina Keturakytė, Tauras Micevičius, Aušra Masteikaitė Mičulė (Lietuva)

DEGUTO GAMYBA:

Wojciech Piotrowski, Piotr Gaczkowski (Biskupino muziejus – rezervatas, Lenkija)

ARCHAJIŠKŲ MUZIKOS INSTRUMENTŲ DEMONSTRAVIMAS:
Daiva ir Evaldas Vyčinai (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)

ANKSTYVŲJŲ VIDURAMŽIŲ AMATAI:


ARCHAJIŠKŲ VALGIŲ GAMYBA, DUONOS KEPIMAS:
Daiva Luchtanienė*, Austėja Luchtanaitė*, Mindaugas Rožėnas*, Saulius Paulauskas, Egidijus Cicėnas, Gintaras Ruzgys, Marius Mališauskas, Audrius Jonušis, Ieva Luckutė, Edita Grigaliūnaitė (Lietuva)

GAMINIAI IŠ BERŽO TOŠIES, BERŽO TOŠIES ORNAMENTAVIMAS RAGINIAIS SPAUDAIS:
Raimonda, Vytautas* ir Džiugas Ramanauskai (Mažeikių muziejus, Lietuva)

RŪBŲ SIUVIMAS:
Audronė Salatkaitė*, Daura Giedraitienė* (Vilniaus dailės akademija), Dalius Giedraitis (Lietuva)

APAVO GAMYBA, ODOS GAMINIAI:
Dalia Grigonienė*, Dalia Vaičiūnienė* (Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija)

SENOSIOS GYVULIŲ VEISLĖS:
Ina Stuoge (Sveikatos mokslų universitetas (Gyvulininkystės institutas))

KAILIADIRBYSTĖ, ODOS IŠDIRBIMAS:
Virgilijus* ir Tania Jakubauskai (Lietuva)

KALVYSTĖ VIDURAMŽIŲ KERNAVĖJE:
Maksimas Juozas* ir Vykintas Mickevičiai (Lietuva)

KALVYSTĖ, GINKLŲ GAMYBA:
Algis ir Martynas Stankai*, Mindaugas Stankus, Donatas Liekmanis*, Adomas Svikla (Lietuva)

SENOJI MEDICINA:
Tauras Mekas, Rolandas Minevičius (LSMU Medicinos ir farmacijos istorijos muziejus, Lietuva)

VIDURAMŽIŲ PIRTIS, ŽOLININKYSTĖ IR MUILO GAMYBA:
Ernesta Bajorinienė, Vereta Rupeikaitė, Valdas Rimavičius, Saulius Pileckis (VŠĮ „Pirties kelias“, Lietuva), Sandra ir Mindaugas Makutėnai (Lietuva)

JUVELYRINIAI GAMINIAI:
Kazimieras Barišauskas* (Trakų istorijos muziejus), Ingrida Daraškevičiūtė, Evaldas*, Judita ir Bartvydas Babenskai, Marius Žuramskas (Lietuva)

AUDIMAS, SIŪLŲ DAŽYMAS AUGALINIAIS DAŽAIS:
Valda Lapėnaitė*, Vasarė Ratkevičienė (Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija, Lietuva), Rūta Paliukienienė (Lietuva)

VIDURAMŽIŲ KERAMIKOS GAMYBA: ŽIEDIMAS IR IŠDEGIMAS:
Vygantas Vasaitis*, Eglė Maziukaitė*, Marija Karaliūtė (Amatų gildija, Lietuva)

VELTINIO VĖLIMAS:
Ramunė Butrimaitė*, Gabija Mauliūtė*, Povilas Nardis Zaremba* (Lietuva)

STIKLO KAROLIUKŲ GAMYBA:
Justina Bliujūtė*, Simas Aleksandravičius, Audrius Almantas (Lietuva)

VIDURAMŽIŲ MIESTO AIKŠTĖ:

VIDURAMŽIŲ DAUGMALES AMATININKAI:
Zita Onckule, Valdis Pinkis, Renate Silina-Pinke, Una Dževečka, Linda Šikure, Maris Važa, Anete Simanovska (Latvija)

DŪDMAIŠIAI IR KAULINIAI MUZIKOS INSTRUMENTAI:
Volha ir Fiodar Kaškurevič, Sabina, Yelizaveta, Daminik Piatrouskie, Pavel Lembovich, Haurosh Aliaksandr (Baltarusija)

KAILIAI, KAULINIAI PAPUOŠALAI, ŽIBINTAI:
Leonard Guslakow, Elżbieta Słota (Lenkija)

KERAMIKA, JUVELYRINIAI GAMINIAI:
Pawel Cieslak, Anna Justyna Nicman, Michal Sadowski, Magdalena Anna Zavol (Lenkija)

MEDŽIO DIRBINIŲ GAMYBA, PYNIMAS:
Algirdas Verseckas*, Romas Bilinskas, Algirdas Juškevičius, Virgilijus ir Rasa Šlipaičiai* (Lietuva)

ESTAI XIII – XIV a. – AMATAI, MUZIKA, KASDIENIS GYVENIMAS
Annika Tiko, Kaido Kivioja (Estija)

VIDURAMŽIŲ KNYGŲ GRAFIKA
Khritova Natalia, Ivan Kotelevtsev (Rusija)

VIDURAMŽIŲ TAPYBOS TECHNIKA, IKONŲ TAPYBA:
Anna Lipiec, Aleksandra Knapik (Priešistorės draugija, Lenkija)

KNYGŲ ILIUSTRAVIMAS, LENKIJOS IR LIETUVOS HERALDIKA:
Michał Hrynczyszyn, Grzegorz Lyszkowicz (Priešistorės draugija, Lenkija)

PIASTŲ DINASTIJOS LAIKŲ (X – XIV a.) GINKLAI, APRANGA, PAPUOŠALAI, BUITIS:
Wojciech Smielecki, Miroslaw Walczak, Kszysztow Bialecki, Marek Lisecki, Grzegosz Lewicki, Slawomir Piasecki, Tomasz Szmith (Lenkija)

SABOLČO GENTIES KIEMAS (IX a.): JURTA, VELTINIO, MEDŽIO IR AKMENS DIRBINIAI, KERAMIKA, MUZIKA, ŠAUDYMAS IŠ LANKO:
Kocsy Marton, Laposi Gabriella, Biro Csaba, Aba P. Akos, Gábor Tarbay, Simandi Laszlo, Eles Gergo Peter, Keterszne Uhrin Klara, Apro Anna, Lehoczki Agoston (Vengrija)

VIKINGŲ KIEMAS – VIII – XI a. AMATAI, MUZIKAVIMAS, KOSTIUMŲ REKONSTRUKCIJOS:
Khramtsova Viktoryja, Lehan Aliaksandr, Kavaleuskaya Katsiaryna, Babenka Siarhei, Miatliuk Alena, Khrmatsou Dzmitry, Sayuk Volha, Klimchanka Pavel („VARGENTORN“, Baltarusija)

VIDURAMŽIŲ KERNAVĖS MIESTO ISTORIJOS PRISTATYMAS:
Aleksejus Luchtanas* (VU, Lietuva)

VIDURAMŽIŲ KERNAVĖS MOTERS KOSTIUMO PRISTATYMAS:
Aleksejus Luchtanas* (VU), Kristina Stankevičienė (Lietuva)

SENIEJI STALO ŽAIDIMAI:
Mindaugas ir Judita Korsakai (Lietuva)

MONETŲ KALYKLA:
Nerijus Erminas, Mindaugas Asminavičius (Lietuva)

VIDURAMŽIŲ TEISMAI IR BAUSMĖS:
Manvydas Vitkūnas, Vaidotas Pakalniškis, Tomas Jakubickis (Lietuva)

VIDURAMŽIŲ KLAJŪNAI:
Algis, Steponas ir Simona Breidokai (Lietuva)

VIDURAMŽIŲ JUOKDARYS:
Viačeslavas Mickevičius (Lietuva)

KOJŪKININKAI:
Daumantas Daugirdas, Viačeslavas Mickevičius (liepos 9 d.) (Lietuva)

KARIŲ STOVYKLAVIETĖ :

VIDURAMŽIŲ KARYBOS KLUBŲ STOVYKLAVIETĖ:

KROMA KOLNA BRUOLISTE“ (Latvija)

VARINGIS” (Lietuva)

JANTAR” (Lenkija)

TRUE VARING“ (Baltarusija)

BŪGNIJIMAS:
Dariusz Pojawa, Anna Pojawa (Lenkija)

SENOJI MUZIKA:

RUGIAVEIDĖ su folkloro grupe „SEDULA“*, „MEDGRINDA”, „MARGA MUZIKA", „VISI“, „TRYS KETURIOSE" (Lietuva) „ESSA“, „Javaryna“ (Baltarusija), „Kajan“ (Vengrija)
 
PRAMOGŲ LAUKAS:

ŠAUDYMAS IŠ LANKO IR ARBALETŲ:
Juras Visockis, Laimonas Kašinskas, Mantas Balsys („Viduramžių pasiuntiniai“, Lietuva)

PASIJODINĖJIMAS ŽIRGAIS:
Jūratė Lialytė, Česlovas Marcinauskas (Lietuva)

PAJAUTOS SLĖNIS:

ARCHEOLOGINIAI TYRIMAI:
Gintautas Vėlius, Dovilė Baltramiejūnaitė, Rokas Vengalis (Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija, Lietuva)

*Amatai, pristatomi eksperimentinės archeologijos klubo „Pajauta“ narių (Lietuva)
** Sąrašas gali nežymiai keistis

Apie klaidas ir netikslumus prašome pranešti  komunikacija@kernave.org