VALSTYBINIS KERNAVĖS KULTŪRINIS REZERVATAS
(KERNAVĖS ARCHEOLOGINĖ VIETOVĖ)

 
English Versija neigaliems
Paieška
Naujienlaiškis
Naujienos » „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“ 2017
2016-08-04
Rezervato ir muziejaus lankytojų apklausa

2017-02-14
„Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“ 2017

emblema

 

2017 m. liepos 6-8 d.

2017-02-02
Juozas Šiaučiūnas – gyventa Kernavei ir Lietuvai

2016-06-14
Lankymui atverta muziejinė ekspozicija po atviru dangumi

 
„Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“ 2017 2017-02-14
 

 

Bilieto kaina 5 EUR. Vaikams iki 16 m. įėjimas nemokamas.

 

Maloniai prašome keturkojus augintinius palikti namuose, nes į renginio teritoriją jie nebus įleidžiami.

 

Mikroautobusų tvarkaraštis renginio dienomis (iš Vilniaus).

 

PROGRAMA**>>>

 

2017 M. FESTIVALIS. AMATAI, MEISTRAI, ATLIKĖJAI: **

 

PRIEŠISTORĖS AMATAI:

 

NEOLITO – ANKSTYVOJO BRONZOS A. GYVENVIETĖ. BUITIS, APRANGA, NARVOS IR PAMARIŲ ARCHELOGINIŲ KULTŪRŲ KERAMIKA:

Dainius Strazdas, Ugnė Binkauskaitė, Jurgita Radžiūnaitė („Vilniaus puodžių cechas“, Lietuva), Virginija Rimkutė, Kristina Motuzienė–Matuzevičienė („Dvaro meistrai“, Lietuva)

 

DEGUTO GAMYBA: Wojciech Piotrovski, Piotr Gaczkovski (Biskupino muziejus –rezervatas, Lenkija)

 

AKMENS AMŽIAUS STOVYKLAVIETĖ: TITNAGINIŲ, KAULO IR RAGO DIRBINIŲ GAMYBA:

Gvidas Slah*, Žileli Slah, Tomas Abraitis* (Lietuva) 

 

MUZIKAVIMAS IR APEIGOS, UGNIES IŠGAVIMO BŪDAI:

Jean-Loup Ringot* (Vokietija) 

 

PUODŲ LIPDYMAS IR IŠDEGIMAS:

Gytis Grižas (Lietuvos nacionalinis muziejus), Vita ir Darius Vaitkevičiai (Lietuva) 

 

KIBIRĖLIŲ IŠ LIEPOS ŽIEVĖS GAMYBA:

Birutė* ir Petras Salatkos, Vytautas Butvilas* (Šiauliai, Lietuva)

 

ARCHAJIŠKAS GINTARO APDIRBIMAS:

Ruslanas Aranauskas* (Lietuvos liaudies buities muziejus), Gintaras Markevičius* (Lietuva)

 

SENOVĖS BALTŲ (GELEŽIES AMŽIAUS) KOSTIUMO REKONSTRAVIMAS:

Daiva Steponavičienė*, Ramunė Steponavičiūtė, Kristina Buinevičiūtė, Vaida Druskytė (VšĮ „Vita Antiqua“, Lietuva)

 

KRIVIČIŲ GENTIES KIEMAS: APŽIESTA KERAMIKA, VALGIS, BUITIS:

Eleonora ir Valerij Zinkievič (Braslavo muziejų susivienijimas, Baltarusija)

 

BALTŲ JUVELYRINIŲ DIRBINIŲ GAMYBA, LIEJIMAS

Karolina Buivydaitė, Domas Burnickis, Deividas Zaikovskis („Dvaro meistrai“, Lietuva)

 

ARCHAJIŠKŲ MUZIKOS INSTRUMENTŲ DEMONSTRAVIMAS:

Daiva ir Evaldas Vyčinai (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)

 

DREVINĖ BITININKYSTĖ, ŽVAKIŲ LIEJIMAS, MIDAUS GAMYBA:

Romas Norkūnas, Lukas Miškinis, Virginija Pugačiauskienė, Algis Svirnelis (Dzūkijos nacionalinis parkas), Andrius Janionis (Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija), Lina Janionienė, Giedrė Dovidavičienė (Lietuva)

 

ŽVEJŲ STOVYKLAVIETĖ: ŽVEJYBOS ĮRANKIŲ IR LUOTO GAMYBA, INDŲ IŠ MELDŲ IR VIKSVŲ PYNIMAS:

Alfreda Petrauskienė, Tereza Šakienė (Mindūnų žvejybos muziejus), Česlovas ir Eitvilas Talačkos (Lietuva)

 

VAIKŲ ŽAIDIMAI, MUZIKAVIMAS:

Kristina Keturakytė, Gerda Gudienė (Lietuva)


ANKSTYVŲJŲ VIDURAMŽIŲ AMATAI:

 

ARCHAJIŠKŲ VALGIŲ GAMYBA: 

Daiva Luchtanienė*, Austėja Luchtanaitė*, Mindaugas Rožėnas*, Saulius Paulauskas, Egidijus Cicėnas, Marius Mališauskas*, Audrius Jonušis, Ieva Luckutė, (Lietuva), Brit Elin Ildhusoy (Norvegija)

 

GAMINIAI IŠ BERŽO TOŠIES, BERŽO TOŠIES ORNAMENTAVIMAS RAGINIAIS SPAUDAIS:

Raimonda*, Vytautas* ir Džiugas Ramanauskai (Mažeikių muziejus, Lietuva)

 

APAVO GAMYBA, ODOS GAMINIAI:

Dalia Grigonienė* (Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija), Arūnas Puškorius* (Lietuva)

 

SENOSIOS GYVULIŲ VEISLĖS:

Kęstutis Samušis, Inga Samušienė (Lietuvos škudžių avių augintojų asociacija) 

 

KAILIADIRBYSTĖ, ODOS IŠDIRBIMAS:

Virgilijus* ir Tania Jakubauskai (Lietuva)

 

KALVYSTĖ, GINKLŲ GAMYBA: 

Algis ir Martynas Stankai*, Mindaugas Stankus, Adomas Svikla (Lietuva)

 

MEDŽIO DIRBINIŲ GAMYBA, PYNIMAS:

Algirdas Verseckas*, Algirdas Juškevičius, Virgilijus ir Rasa Šlipaičiai*, Saulius Čėsna (Lietuva)

 

VIDURAMŽIŲ PIRTIS, ŽOLININKYSTĖ IR MUILO GAMYBA:

Ernesta Bajorinienė, Vereta Rupeikaitė, Valdas Rimavičius, Saulius Pileckis, Giedrė Šileikaitė (VŠĮ „Pirties kelias“, Lietuva), Sandra ir Mindaugas Makutėnai (Lietuva)

 

JUVELYRINIAI GAMINIAI: 

Kazimieras Barišauskas (Trakų istorijos muziejus), Ingrida Daraškevičiūtė, Evaldas* ir Judita Babenskai, Marius Žuramskas (Lietuva)

 

STIKLO KAROLIUKŲ GAMYBA:

Justina Bliujūtė*, Simas Aleksandravičius, Audrius Almantas (Lietuva)

 

VELTINIO VĖLIMAS: 

Ramunė Butrimaitė*, Gabija Mauliūtė*, Povilas Nardis Zaremba*, Andrius Tumosa (Lietuva)

 

AUDIMAS, SIŪLŲ DAŽYMAS AUGALINIAIS DAŽAIS:

Valda Lapėnaitė*, Vasarė Ratkevičienė (Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija, Lietuva), Gerda Kvedaraitė, Raminta Beržanskytė, Ernestas Jakubauskas („Leitgiris“, Lietuva)

 

RŪBŲ SIUVIMAS:

Audronė Salatkaitė, Daura Giedraitienė (Vilniaus dailės akademija), Dalius Alminas, Kantvilas Giedraitis (Lietuva) 

 

VIDURAMŽIŲ KERAMIKOS GAMYBA: ŽIEDIMAS IR IŠDEGIMAS:

Vygantas Vasaitis*, Eglė Bagdonienė*, Marija Karaliūtė (Amatų gildija, Lietuva)

 

DUONOS KEPIMAS:

(Gintaras Ruzgys, Edita Grigaliūnaitė, Lietuva)

 

SENOJI MEDICINA:

Zenona Šimaitienė*, Jolanta Žemaitienė* (LSMU Medicinos ir farmacijos istorijos muziejus, Lietuva)

 

KERAMIKA, RAGO DIRBINIŲ GAMYBA, JUVELYRINIAI GAMINIAI: Michal Sadowski, Magdalena Zawol, Justyna Nicman, Pawel Cieslak, Lukasz Gaczkowski (Lenkija)

 

VIDURAMŽIŲ MIESTO AIKŠTĖ: 

 

VIDURAMŽIŲ DAUGMALES AMATININKAI:

Inese Kreigere, Zita Onckule, Ugis Drava, Gundega Drava, Linda Šikure Vaza, Anete Simanovska, Maris Važa, Kaspars Kurcens (Latvija)

 

TEKSTILĖ, MEDŽIO DIRBINIAI, MUZIKAVIMAS:

(Aina Tobe, Gvido Tobis, Vita Bogana, Janis Cekulis, „DELVE“, Latvija)

 

KAILIAI, KAULINIAI PAPUOŠALAI, ŽIBINTAI: 

Leonard Guslakow, Elżbieta Słota (Lenkija)

 

VIDURAMŽIŲ GINTARO DIRBINIAI:

Eryk Popkewicz (Lenkija)

 

PIASTŲ DINASTIJOS LAIKŲ (X – XIV a.) GINKLAI, APRANGA, PAPUOŠALAI, BUITIS:

Wojciech Smielecki*, Miroslaw Walczak, Marek Lisecki, Slawomir Piasecki, Leonard Kaczmarek, Jolanta Chuda, Mariusz Staszewski, Rolewska Jolenta (Lenkija)

 

DŪDMAIŠIAI IR KAULINIAI MUZIKOS INSTRUMENTAI: 

Volha ir Fiodar Kaškurevič, Volha Ramaniuk, Alisa Marozova, Haurosh Aliaksandr (Baltarusija)

 

SENOJI KNYGRIŠYSTĖ: 

Sigitas Tamulis, Raimondas Malaiska (Lietuva)

 

VIDURAMŽIŲ KNYGŲ GRAFIKA

Khritova Natalia, Ivan Kotelevtsev, Vlada Kotelevtseva (Rusija)

 

JUVELYRINIAI GAMINIAI:

Wojciech Kochman, Marta Kochman (Lenkija)

 

VIDURAMŽIŲ KERNAVĖS MIESTO ISTORIJOS PRISTATYMAS:

Aleksejus Luchtanas* (VU, Lietuva)

 

VIDURAMŽIŲ KERNAVĖS MOTERS KOSTIUMO PRISTATYMAS: 

Aleksejus Luchtanas* (VU, Lietuva)

 

SENIEJI STALO ŽAIDIMAI: 

Mindaugas ir Judita Korsakai (Lietuva)

 

MONETŲ KALYKLA:

Nerijus Erminas, Mindaugas Asminavičius, Lina Kazlauskaitė (Lietuva)

 

VIDURAMŽIŲ BAUSMĖS:

Manvydas Vitkūnas, Vaidotas Pakalniškis, Tomas Jakubickis (Lietuva)

 

VIDURAMŽIŲ KLAJŪNAI: 

Algis, Steponas, Rasa ir Simona Breidokai (Lietuva) 

 

KARIŲ STOVYKLAVIETĖ, VIDURAMŽIŲ KARYBOS KLUBAI:

 

SABOLČO GENTIES KIEMAS (IX a.): JURTA, VELTINIO, MEDŽIO IR AKMENS DIRBINIAI, KERAMIKA, MUZIKA, ŠAUDYMAS IŠ LANKO: 

Judit Kaszasne Toth, Daniel Bakos, Balazs Bodnar, Lilla Kovacs, Pal Kirilla, Aron Kovacs Aron, Simandi Laszlo, Attila Zsolt Laszlo, Gergo Peter Eles, Anna Apro, Klara Kerteszne Uhrin, Daniel Bakos (Vengrija)

 

„TRUE VARING“ (Baltarusija) 

 

„VARGENTORN“ (Baltarusija)

 

„VARINGIS” (Lietuva) 

 

„JANTAR” (Lenkija)

 

BŪGNIJIMAS:

Dariusz Pojawa, Anna Pojawa (Lenkija)

 
BUMERANGŲ GAMYBOS IR SVAIDYMO PRISTATYMAS:
((Viduramžių kovų laukas), Nemunas Pakalnis, Goda Bernadišiūtė (Lietuva)

 

SENOJI MUZIKA:

 

RUGIAVEIDĖ su folkloro grupe „SEDULA“*, „MARGA MUZIKA“ „VISI“, „TRYS KETURIOSE, (Lietuva) „ESSA“, „Javaryna“, „Lity Taler“ (Baltarusija), „DELVE“ (Latvija), „SUGALLÓ“ (Vengrija), „VILLAGE HARMONY“ (JAV)

 

PRAMOGŲ AIKŠTĖ:

 

ŠAUDYMAS IŠ LANKO IR ARBALETŲ:

Juras Visockis, Laimonas Kašinskas, Mantas Balsys, Liudas Grigas („Viduramžių pasiuntiniai“, Lietuva) 

 

ŽAIDIMAI IR EDUKACIJA (Lietuva)

 

PASIJODINĖJIMAS ŽIRGAIS: 

Jūratė Lialytė, Česlovas Marcinauskas

 

 

*Amatai, pristatomi eksperimentinės archeologijos klubo „Pajauta“ narių (Lietuva)
** Sąrašas gali nežymiai keistis

Apie klaidas ir netikslumus prašome pranešti  komunikacija@kernave.org