VALSTYBINIS KERNAVĖS KULTŪRINIS REZERVATAS
(KERNAVĖS ARCHEOLOGINĖ VIETOVĖ)

 
English Versija neigaliems
Paieška
Naujienlaiškis
Naujienos » „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“ 2018
2018-12-10
„Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“ 2019

emblema

2019 m. liepos 5 - 7 dienomis

2016-08-04
Rezervato ir muziejaus lankytojų apklausa

2018-05-04
Virtuali paroda "Kernavės dvaro kokliai"

 

2018-03-15
Fotografijų paroda "Kernavė pasitinka Lietuvą"

2017-12-19
„Atrastoji Kernavė. Kernavės archeologinės vietovės muziejaus katalogas“

2017-07-10
Virtuali paroda, skirta Piliakalnių metams paminėti

2017-02-02
Juozas Šiaučiūnas – gyventa Kernavei ir Lietuvai

 
„Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“ 2018 2018-04-10
 

 

Bilieto kaina 5 EUR. Vaikams iki 16 m. įėjimas nemokamas.

 

Mikroautobusų tvarkaraštis renginio dienomis (iš Vilniaus).

 

PROGRAMA**>>>

 

2018 M. FESTIVALIS. AMATAI, MEISTRAI, ATLIKĖJAI: **

 

PRIEŠISTORĖS AMATAI:


NEOLITO – ANKSTYVOJO BRONZOS A. GYVENVIETĖ : BUITIS, APRANGA, NARVOS IR PAMARIŲ ARCHELOGINIŲ KULTŪRŲ KERAMIKA:  Dainius Strazdas, Ugnė Binkauskaitė, Jurgita Radžiūnaitė („Vilniaus puodžių cechas“, Lietuva), Juozas Simanavičius, Ingrida Čiučiurkaitė, Karolis Kerurka, Eglė Rinkevičiūtė (Lietuva)


DEGUTO GAMYBA: Vojciech Piotrovski, Piotr Gačkovski (Biskupino muziejus –rezervatas, Lenkija)


AKMENS AMŽIAUS STOVYKLAVIETĖ: TITNAGINIŲ, KAULO IR RAGO DIRBINIŲ GAMYBA : Gvidas Slah*, Žileli Slah, Tomas Abraitis*, Martyna Remenčiūtė (Lietuva)


ŽVEJYBOS ĮRANKIŲ PYNIMAS: Alfreda Petrauskienė, Tereza Šakienė (Mindūnų žvejybos muziejus, Lietuva)


INDŲ IŠ MELDŲ IR VIKSVŲ PYNIMAS, VAIKŲ ŽAIDIMAI, MUZIKAVIMAS: Kristina Keturakytė, Gerda Gudienė (Lietuva)


PUODŲ LIPDYMAS IR IŠDEGIMAS: Gytis Grižas (Lietuvos nacionalinis muziejus), Virginija Zvolinskaitė*, Vita ir Darius Vaitkevičiai* (Lietuva)


ARCHAJIŠKAS GINTARO APDIRBIMAS: Ruslanas Aranauskas* (Lietuvos liaudies buities muziejus), Gintaras Markevičius* (Lietuva)


KIBIRĖLIŲ IŠ LIEPOS ŽIEVĖS GAMYBA: Birutė* ir Petras Salatkos, Vytautas Butvilas* (Šiauliai, Lietuva)


SENOVĖS BALTŲ (GELEŽIES AMŽIAUS) KOSTIUMO REKONSTRAVIMAS: Daiva Steponavičienė*,  Kristina Buinevičiūtė, Vaida Druskytė, Lina Gerdvilytė-Natkevičienė (VšĮ „Vita Antiqua“, Lietuva)


KRIVIČIŲ GENTIES KIEMAS: APŽIESTA KERAMIKA, VALGIS, BUITIS: Eleonora ir Valerij Zinkievič, Liudmila Šepilo, Aleksandr Šepilo, Timofej Šepilo (Braslavo muziejų susivienijimas, Baltarusija)


BRONZOS GAMINIŲ LIEJIMAS: Zbigniev Dolski*, Alina Dolska (Lenkija)

ARCHAJIŠKŲ MUZIKOS INSTRUMENTŲ DEMONSTRAVIMAS: Daiva ir Evaldas Vyčinai (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)


DREVINĖ BITININKYSTĖ, ŽVAKIŲ LIEJIMAS, MIDAUS GAMYBA: Romas Norkūnas, Lukas Miškinis, Virginija Pugačiauskienė, (Dzūkijos nacionalinis parko direkcija), Andrius Janionis (Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija), Lina Janionienė, Giedrė Dovidavičienė, Tadas Dovidavičius (Lietuva)


ARCHAJIŠKŲ MUZIKOS INSTRUMENTŲ DEMONSTRAVIMAS: Egidijus Virbašius (Lietuva)


ROMĖNIŠKO LAIKOTARPIO JUVELYRINIŲ DIRBINIŲ GAMYBA, LIEJIMAS: Karolina Buivydaitė, Domas Burnickis, Deividas Zaikovskis („Dvaro meistrai“, Lietuva)


DAKŲ KIEMAS  I a. pr. Kr. - I a. po Kr., MAISTO GAMYBA, LIPDYTINĖ KERAMIKA, KALVYSTĖ, ŠARVŲ GAMYBA IR ODOS GAMINIAI : Daria Dabal, Ștefan Bisztricki-Florian, Marius-Vasile Ardeleanu, Sorin-Claudiu, Cristinel-Claudiu Marieș, Adrian-Gheorghe Marcuț, Ionuț Coșofreț, Adrian Mihai Vasile Branzanic, Bogdan Deac, Darian-Iancu Ienașoiu (“Omnia Barbaria”, Rumunija)

ANKSTYVŲJŲ VIDURAMŽIŲ AMATAI:


ARCHAJIŠKŲ VALGIŲ GAMYBA:  Daiva Luchtanienė*, Austėja Luchtanaitė*, Mindaugas Rožėnas*, Saulius Paulauskas, Egidijus Cicėnas, Marijuš Mališauskas*, Audrius Jonušis, Ieva Luckutė*  (Lietuva)


GAMINIAI IŠ BERŽO TOŠIES, BERŽO TOŠIES ORNAMENTAVIMAS RAGINIAIS SPAUDAIS: Raimonda Ramanauskienė* (Mažeikių muziejus, Lietuva)


APAVO GAMYBA, ODOS GAMINIAI: Dalia Grigonienė* (Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija), Arūnas Puškorius* (Lietuva)


SENOSIOS GYVULIŲ VEISLĖS: Kęstutis Samušis, Inga Samušienė (Lietuvos škudžių avių augintojų asociacija)


KAILIADIRBYSTĖ, ODOS IŠDIRBIMAS: Virgilijus* ir Tania Jakubauskai (Lietuva)


KALVYSTĖ, GINKLŲ GAMYBA:  Mindaugas, Algirdas* ir Martynas* Stankai, Adomas Svikla (Lietuva)


MEDŽIO DIRBINIŲ GAMYBA, PYNIMAS: Algirdas Verseckas*, Algirdas Juškevičius, Virgilijus ir Roma Šlipaičiai*, Ramunė Pranckevičiūtė (Lietuva)

SENOJI MEDICINA: Zenona Šimaitienė*, Jolanta Žemaitienė* (LSMU Medicinos ir farmacijos istorijos muziejus, Lietuva)


VIDURAMŽIŲ PIRTIS, ŽOLININKYSTĖ IR MUILO GAMYBA: Ernesta Bajorinienė, Vereta Rupeikaitė, Valdas Rimavičius, Saulius Pileckis, Giedrė Šileikaitė (VšĮ „Pirties kelias“, Lietuva), Sandra ir Mindaugas Makutėnai (Lietuva)


JUVELYRINIAI GAMINIAI:  Kazimieras Barišauskas (Trakų istorijos muziejus), Ingrida Daraškevičiūtė, Evaldas* ir Judita Babenskai, Marius Žuramskas (Lietuva)


STIKLO KAROLIUKŲ GAMYBA: Justina Bliujūtė*, Simas Aleksandravičius, Audrius Almantas (Lietuva)


VELTINIO VĖLIMAS:  Ramunė Butrimaitė*, Gabija Mauliūtė*, Andrius Tumosa (Lietuva)


AUDIMAS, SIŪLŲ DAŽYMAS AUGALINIAIS DAŽAIS: Valda Lapėnaitė*, Rūta Paliukienienė, Vasarė Ratkevičienė (Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija), Viktorija Brasaitė, Gerda Narusevičienė, Raminta Beržanskytė, Algimantas Narusevičius, Elena Trečiokaitė („Leitgiris“, Lietuva)


RŪBŲ SIUVIMAS: Daura Giedraitienė (Vilniaus dailės akademija ,Lietuva), Audronė Salatkaitė, Dalius Alminas, Kantvilas Giedraitis (Lietuva)


VIDURAMŽIŲ KERAMIKOS GAMYBA: ŽIEDIMAS IR IŠDEGIMAS: Vygantas Vasaitis*, Eglė Bagdonienė*, Skomantas Bagdonas, Marija Karaliūtė (VšĮ „Amatų gildija“, Lietuva)


DUONOS KEPIMAS: (Gintaras Ruzgys, Edita Grigaliūnaitė, Lietuva)

VIDURAMŽIŲ MIESTO AIKŠTĖ:

ALAVO LIEJIMAS IR VIKINGINIO LAIKOTARPIO  JUVELYRIKA : Baiba Vaska, Andrejs Vasks, Jevgenija Svikle, Niklavs Peteris Sviklis, Anete Helena Vaska, Henrijs Augusts Vasks, Zanda Purmale, Ričards Purmalis (Latvija)


TEKSTILĖ, MEDŽIO DIRBINIAI, MUZIKAVIMAS: Aina Tobe, Gvido Tobis, Vita Bogana, Janis Cekulis, („DELVE“, Latvija)


KAILIAI, KAULINIAI PAPUOŠALAI, ŽIBINTAI:  Leonard Guslakov, Elžbieta Slota (Lenkija)

ARCHAJIŠKA POPIERIAUS GAMYBA, RANKRAŠČIAI, KNYGŲ ILIUSTRAVIMAS, IKONŲ TAPYBA, HERALDIKA, SKYDŲ DEKORAVIMAS, BUITIS, MAISTO GAMYBA, ŽOLININKYSTĖ: Eva Jurkovska Fila, Rafal Fila, Alicija Fila, Anna Lipiec, Aleksandra Lyškovič, Gžegož Luškovič, Michal Hrynčušyn, Gžegož Čajka, Magdalena Gorčkovska, Joanna Kochanovska, Mačena Kaspšycka (Stovažyšenia starožytnikov,Lenkija)


DŪDMAIŠIAI IR KAULINIAI MUZIKOS INSTRUMENTAI:  Volha ir Fiodar Kaškurevič, Volha Ramaniuk, Aliaksandr Hauroš, Daminik Petrouski (Baltarusija)

VIDURAMŽIŲ KNYGŲ GRAFIKA: Natalia Khritova, Ivan Kotelevtsev, Vlada Kotelevtseva (Rusija)


KERAMIKA, RAGO DIRBINIŲ GAMYBA, JUVELYRINIAI GAMINIAI:  Mateuš Frankevič, Magdalena Anna Zavol, Marta Kšyžanovska, Piotr Gačkovski, Lukaš Gačkovski (Biskupino muziejus, Lenkija)


VIDURAMŽIŲ KERNAVĖS MIESTO ISTORIJOS PRISTATYMAS: Aleksiejus Luchtanas* (VU, Lietuva)


VIDURAMŽIŲ KERNAVĖS MOTERS KOSTIUMO PRISTATYMAS:  Aleksiejus Luchtanas* (VU, Lietuva)


VIDURAMŽIŲ  STALO ŽAIDIMAI:  Mindaugas ir Judita Korsakai (VšĮ „Vikingų kaimas“, Lietuva)


MONETŲ KALYKLA: Nerijus Erminas, Mindaugas Asminavičius, Lina Kazlauskaitė (Lietuva)


VIDURAMŽIŲ BAUSMĖS: Manvydas Vitkūnas, Vaidotas Pakalniškis, Tomas Jakubickis (Lietuva)


VIDURAMŽIŲ  KLAJŪNAI:  Algirdas, Steponas, Rasa ir Simona Breidokai (Lietuva)

KARIŲ STOVYKLAVIETĖ, VIDURAMŽIŲ KARYBOS KLUBAI:

ONOGURŲ GENTIES KIEMAS (IX a.): JURTA, VELTINIO IR  TEKSTILĖS GAMINIAI, KERAMIKA, MAISTO GAMYBA, MUZIKA: Judit Kaszasne Toth, Ilona Csilla Toth, Ildiko Laszlone Varga, Borbala Laszlo, Laszlo Simandi, Attila Laszlo, Klara Uhrin, Johanna Pap   (Deri Muziejus, Vengrija)

ONOGUR KARIAI (Vengrija)


 „TRUE VARING“ (Baltarusija)


 „VARGENTORN“ (Baltarusija)


 „VARINGIS” (Lietuva)


 „JANTAR” (Lenkija)


BŪGNIJIMAS: Dariuš Pojava, Anna Pojava, Jakub Pojava (Lenkija)

KOVŲ LAUKAS


BUMERANGŲ GAMYBOS IR SVAIDYMO PRISTATYMAS: Nemunas Pakalnis, Goda Bernadišiūtė (Lietuva)


ŠAUDYMAS IŠ LANKO IR ARBALETŲ: Juras Visockis, Laimonas Kašinskas, Mantas Balsys, Liudas Grigas („Strėlė“, Lietuva)

PRAMOGŲ AIKŠTĖ:


SENOJI MUZIKA: Sėlių kostiumą ir muziką pristato RUGIAVEIDĖ su folkloro grupe „SEDULA“ * ir „KUPKIEMIS“, „THUNDERTALE“ „VISI“, „TRYS KETURIOSE, „Medgrinda“ (Lietuva) „ESSA“, „Javaryna“, „Lity Taler“ (Baltarusija), „DELVE“ (Latvija), „KAJAN“ (Vengrija).


ŽAIDIMAI IR EDUKACIJA (Lietuva)


PASIJODINĖJIMAS ŽIRGAIS:   Česlovas Marcinauskas
 

 

*Amatai, pristatomi eksperimentinės archeologijos klubo „Pajauta“ narių (Lietuva)
** Sąrašas gali nežymiai keistis

Apie klaidas ir netikslumus prašome pranešti  komunikacija@kernave.org