VALSTYBINIS KERNAVĖS KULTŪRINIS REZERVATAS
(KERNAVĖS ARCHEOLOGINĖ VIETOVĖ)

 
English Versija neigaliems
Paieška
Naujienlaiškis
Naujienos » „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“ 2019
2019-09-10
RUDENS LYGIADIENIO IR BALTŲ VIENYBĖS ŠVENTĖ KERNAVĖJE

Rugsėjo 21 d. (šeštadienis) 19 – 23 val.
Pilies kalno piliakalnis

2019-09-06
Rugsėjo 20d. 18val. ant Pilies kalno piliakalnio

2019-01-09
Paskutinį mėnesio sekmadienį, muziejaus lankymas – nemokamas
2016-08-04
Rezervato ir muziejaus lankytojų apklausa

2018-05-04
Virtuali paroda "Kernavės dvaro kokliai"

 

2018-03-15
Fotografijų paroda "Kernavė pasitinka Lietuvą"

 
„Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“ 2019 2018-12-10
 

 

Bilieto kaina 5 EUR. Vaikams iki 16 m. įėjimas nemokamas.

 

Mikroautobusų tvarkaraštis renginio dienomis (iš Vilniaus).

 

PROGRAMA**>>>

 

2019 M. FESTIVALIS. AMATAI, MEISTRAI, ATLIKĖJAI: **

 

PRIEŠISTORĖS AMATAI:


NEOLITO – ANKSTYVOJO BRONZOS AMŽIAUS GYVENVIETĖ. BUITIS, APRANGA, NARVOS IR PAMARIŲ ARCHELOGINIŲ KULTŪRŲ KERAMIKA:  Dainius Strazdas, Jurgita Radžiūnaitė („Vilniaus puodžių cechas“, Lietuva), Virginija Rimkutė,  Karolis Kerurka, Indrė Jasaitytė,  Eglė Marcinkevičiūtė (Lietuva)


LUŽITĖNŲ KULTŪROS KERAMIKA, AUDIMAS IR VERPIMAS : Katažyna Bodovska, Vojciech Rutkovski, Kšyštov Ostrovski, Šymon Dyktynski (Lenkija)
DEGUTO GAMYBA: Vojciech Piotrovski, Piotr Gačkovski (Biskupino muziejus –rezervatas, Lenkija)


AKMENS AMŽIAUS STOVYKLAVIETĖ: TITNAGINIŲ, KAULO IR RAGO DIRBINIŲ GAMYBA: Gvidas Slah*, Žileli Slah, Tomas Abraitis*, Martyna Remenčiūtė, Martynas Ostašenkovas (Lietuva)


AKMENS AMŽIAUS UGNIES UŽKŪRIMAS IR MUZIKAVIMAS : Jean-Loup Ringot (Prancūzija/Vokietija)


PUODŲ LIPDYMAS,  IŠDEGIMAS IR KIBIRĖLIŲ IŠ LIEPOS ŽIEVĖS GAMYBA: Gytis Grižas (Lietuvos nacionalinis muziejus), Virginija Ostašenkovienė, Inga Ostrauskienė, Vita ir Darius Vaitkevičiai*, Vytautas Butvilas* (Lietuva)


ARCHAJIŠKAS GINTARO APDIRBIMAS: Ruslanas Aranauskas* (Lietuvos liaudies buities muziejus), Gintaras Markevičius* (Lietuva)


JUOSTŲ PYNIMAS IR SIŪLŲ DAŽYMAS NATŪRALIAIS DAŽAIS : Valda Lapėnaitė*, Rūta Paliukienienė, Vasarė Ratkevičienė (Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija), Viktorija Brasaitė (Lietuva)


BRONZOS GAMINIŲ LIEJIMAS: Zbigniev Dolski*, Alina Dolska (Lenkija)


MUZIKAVIMAS ARCHAJIŠKAIS INSTRUMENTAIS : Daiva ir Evaldas Vyčinai (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)


VYTELIŲ, MELDŲ IR VIKSVŲ PYNIMAS, MUZIKAVIMAS : Kristina Keturakytė, Gerda Gudienė, Alfreda Petrauskienė, Tereza Šakienė (Mindūnų žvejybos muziejus, Lietuva)


KRIVIČIŲ GENTIES KIEMAS: APŽIESTA KERAMIKA, VALGIS, BUITIS : Eleonora ir Valerij Zinkievič, Liudmila Šepilo, Aleksandr Šepilo, Timofej Šepilo (Braslavo muziejų susivienijimas, Baltarusija)


ONOGURŲ GENTIES KIEMAS (IX a.): JURTA, VELTINIO IR  TEKSTILĖS GAMINIAI, PYNIMAS, MEDŽIO RAIŽINIAI, LANKO IR STRĖLIŲ GAMYBA, MAISTO GAMYBA, MUZIKA : Antal Miklos Gabor, Soros Viktor Karoly, Antal Lilla Sara, Gozse Atila, Bede Imre, Rozsas Botond Levente, Meszaros Judit, Rozsas Peter, Judit Kaszasne Toth, Ilona Csilla Toth. MUZIKA: Laszlo Simandi, Attila Laszlo, Klara Uhrin, Johanna Pap   (Vengrija)


DAKŲ KIEMAS  I a. pr. Kr. - I a. po Kr., MAISTO GAMYBA, LIPDYTINĖ KERAMIKA, KALVYSTĖ, ŠARVŲ GAMYBA IR ODOS GAMINIAI : Daria Dabal, Marius-Vasile Ardeleanu, Coșofreț Ionuț, Ienășoiu Darian, Mărcuț Adrian, Roman Sorin, Vlad Andrei-Mitruț, Berezovschi Adriana, Petreuș Ion, Toth Levente, Crăciun Raul  (“Omnis Barbaria”, Rumunija)


VIKINGŲ LAIKŲ KALVYSTĖ, ODOS DIRBINIAI : Vykintas  Motuza, Tomas Vosylius (Lietuva),Gotz Breidenbiucher (Vokietija), Rickard Akeson (Švedija), Marir Vaida, Alan Karu (Estija)


MUILO AKMENS INDAI: Florian Peteranderl (Vokietija)


KALVYSTĖ IR VIKINGŲ BALDŲ GAMYBA: Juozas Maksimas Mickevičius, Ingrida Kisėliūtė Mickevičienė, Aleksandras Mickevičius (Lietuva)


ANKSTYVŲJŲ VIDURAMŽIŲ AMATAI:


ARCHAJIŠKŲ VALGIŲ GAMYBA:  Daiva Luchtanienė*, Austėja Luchtanaitė*, Mindaugas Rožėnas*, Marijuš Mališauskas*, Audrius Jonušis*, Karolis Savickas, Urtė Ručytė, Edita Gilė, Algirdas Kalinauskas (Lietuva)


GAMINIAI IŠ BERŽO TOŠIES, BERŽO TOŠIES ORNAMENTAVIMAS RAGINIAIS SPAUDAIS: Vytautas ir Raimonda Ramanauskai* (Mažeikių muziejus, Lietuva)


APAVO GAMYBA, ODOS GAMINIAI: Dalia Grigonienė* (Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija), Arūnas Puškorius*, Dalia Vaičiūnienė (Lietuva)


SENOSIOS GYVULIŲ VEISLĖS: Kęstutis Samušis, Inga Samušienė (Lietuvos škudžių avių augintojų asociacija)


KAILIADIRBYSTĖ, ODOS IŠDIRBIMAS: Virgilijus* ir Tania Jakubauskai (Lietuva)


DREVINĖ BITININKYSTĖ, MIDAUS GAMYBA IR ŽVAKIŲ LIEJIMAS: Romas Norkūnas, Lukas Miškinis, Virginija Pugačiauskienė, (Dzūkijos nacionalinis parko direkcija), Andrius Janionis (Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija), Lina Janionienė, Giedrė Dovidavičienė, Tadas Dovidavičius (Lietuva)


KALVYSTĖ, GINKLŲ GAMYBA:  Mindaugas, Algirdas* ir Martynas* Stankai, Adomas Sviklas, Chritmantas Konta (Lietuva)


MEDŽIO DIRBINIŲ GAMYBA : Algirdas Verseckas*, Algirdas Juškevičius, Saulius Čėsna, (amatų centras „Trakėnai“), Ramunė Pranckevičiūtė (Lietuva)


PYNIMAS IŠ VYTELIŲ : Virgilijus ir Roma Šlipaičiai* (Lietuva)


SENOJI MEDICINA: Zenona Šimaitienė*, Jolanta Žemaitienė* (LSMU Medicinos ir farmacijos istorijos muziejus, Lietuva)


VIDURAMŽIŲ PIRTIS, ŽOLININKYSTĖ IR MUILO GAMYBA: Ernesta Bajorinienė, Vereta Rupeikaitė, Valdas Rimavičius, Saulius Pileckis, Giedrė Šileikaitė (VšĮ „Pirties kelias“, Lietuva), Sandra ir Mindaugas Makutėnai (Lietuva)


JUVELYRINIAI GAMINIAI:  Kazimieras Barišauskas (Trakų istorijos muziejus), Ingrida Daraškevičiūtė, Marius Žuramskas (Lietuva)


SIDABRO LIEJIMAS : Evaldas* ir  Judita Babenskai (Lietuva)


STIKLO KAROLIUKŲ GAMYBA: Justina Bliujūtė*, Simas Aleksandravičius, Audrius Almantas (Lietuva)


VELTINIO VĖLIMAS:  Ramunė Butrimaitė*, Gabija Mauliūtė*, Andrius Tumosa (Lietuva)


VIDURAMŽIŲ KERAMIKOS GAMYBA: ŽIEDIMAS IR IŠDEGIMAS: Vygantas Vasaitis*, Eglė Bagdonienė*, Skomantas Bagdonas, Marija Karaliūtė (VšĮ „Amatų gildija“, Lietuva)


DUONOS KEPIMAS: Gintaras Ruzgys, Edita Grigaliūnaitė (Lietuva)

MIESTO AIKŠTĖ:


JUVELYRINIŲ DIRBINIŲ GAMYBA: Karolina Buivydaitė, Domas Burnickis, Deividas Zaikovskis („Dvaro meistrai“, Lietuva)


VIDURAMŽIŲ JUVELYRIKA : Zunda Purmale ir Ričards Purmali (Latvija)


KAILIAI, KAULINIAI PAPUOŠALAI, ŽIBINTAI:  Leonard Guslakov, Elžbieta Slota (Lenkija)


GINTARO DIRBINIAI : Eryk Popkiewicz (Lenkija)


ARCHAJIŠKŲ MUZIKOS INSTRUMENTŲ DEMONSTRAVIMAS: Egidijus Virbašius (Lietuva)


SENOJI KNYGRIŠYSTĖ : Sigitas Tamulis, Rimas Supranavičius (Lietuva)


VIDURAMŽIŲ KNYGŲ GRAFIKA: Natalia Khritova, Ivan Kotelevtsev, Vlada Kotelevtseva (Rusija)


AUDIMAS, SIŪLŲ DAŽYMAS AUGALINIAIS DAŽAIS: Gerda Narusevičienė, Raminta Beržanskytė, Algimantas Narusevičius, Elena Trečiokaitė („Leitgiris“, Lietuva)


BALTIŠKO KOSTIUMO REKONSTRAVIMAS: Daiva Steponavičienė*,  Kristina Buinevičiūtė, Vaida Druskytė, Lina Girdvilytė - Natkevičienė (VšĮ „Vita Antiqua“, Lietuva)


RŪBŲ SIUVIMAS: Daura Giedraitienė (Vilniaus dailės akademija ,Lietuva), Audronė Salatkaitė, Dalius Alminas, Kantvilas Giedraitis (Lietuva)


KERAMIKA, RAGO DIRBINIŲ GAMYBA, JUVELYRINIAI GAMINIAI:  Mateuš Frankevič, Magdalena Anna Zavol, Marta Kšyžanovska, Lukaš Gačkovski, Anna Šolc (Biskupino muziejus, Lenkija)


ODOS GAMINIAI : Martynas Švedas (Lietuva)


VIDURAMŽIŲ KERNAVĖS MIESTO ISTORIJOS PRISTATYMAS: Aleksiejus Luchtanas* (VU, Lietuva)


VIDURAMŽIŲ KERNAVĖS MOTERS KOSTIUMO PRISTATYMAS:  Aleksiejus Luchtanas* (VU, Lietuva)


VIDURAMŽIŲ STALO ŽAIDIMAI:  Mindaugas ir Judita Korsakai (VšĮ „Vikingų kaimas“, Lietuva)


MONETŲ KALYKLA: Nerijus Erminas, Mindaugas Asminavičius, Lina Kazlauskaitė (Lietuva)


VIDURAMŽIŲ BAUSMĖS: Manvydas Vitkūnas, Vaidotas Pakalniškis, Sandra Čereškienė (Lietuva)


VIDURAMŽIŲ  KLAJŪNAI:  Algirdas, Steponas, Rasa ir Simona Breidokai (Lietuva)

KARIŲ STOVYKLAVIETĖ, VIDURAMŽIŲ KARYBOS KLUBAI:


„EXERRITUS RIGENSIS“ (Latvija)


 „TRUE VARING“ (Baltarusija)


 „VARGENTORN“ (Baltarusija)


 „VARINGIS” (Lietuva)


 „JANTAR” (Lenkija)


BŪGNIJIMAS: Dariuš Pojava, Anna Pojava, Jakub Pojava (Lenkija)

KOVŲ LAUKAS


ŠAUDYMAS IŠ LANKO IR ARBALETŲ: Juras Visockis, Laimonas Kašinskas, Mantas Balsys, Liudas Grigas („Strėlė“, Lietuva)

PRAMOGŲ AIKŠTĖ:


SENOJI MUZIKA: RUGIAVEIDĖ ir folkloro grupe „SEDULA“ *, „UGNIAVIJAS“, „VISI“, „TRYS KETURIOSE, „Medgrinda“ (Lietuva) „STARY OLSA“, „Javaryna“, (Baltarusija), „KAJAN“ (Vengrija).


ŽAIDIMAI IR EDUKACIJA


PASIJODINĖJIMAS ŽIRGAIS:   Česlovas Marcinauskas (Lietuva)
 

*Amatai, pristatomi eksperimentinės archeologijos klubo „Pajauta“ narių (Lietuva)
** Sąrašas gali nežymiai keistis

Apie klaidas ir netikslumus prašome pranešti  komunikacija@kernave.org

 


2018 – devynioliktasis festivalis:


 


...ir pirmasis – 1999. Mūsų buvo tik 27.

 

 

Fotografijų autorius – Jonas Vitkūnas.