Naujienos

Unesco metai LietuvojePasaulio paveldo sąrašą sudaro visai žmonijai reikšmingos ir išskirtinę visuotinę vertę turinčios kultūros ir gamtos paveldo vertybės, kurių šiuo metu yra 1121, esančios 167 valstybių narių teritorijose. Kiekvienai valstybei yra didelė garbė ir atsakomybė savo šalyje turėti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įrašytų kultūros ir gamtos paveldo objektų ar vietovių, kurios liudija išskirtinę žmonijos kultūrinę ir istorinę patirtį, svarbią jos raidą, yra tapatybės dalis. Galime pasidžiaugti, kad Baltijos šalių tarpe turime daugiausia vertybių įrašytų į tarptautinius UNESCO sąrašus.
 
UNESCO pasaulio paveldo Lietuvoje metų minėjimas siejamas su svarbiomis jubiliejinėmis datomis. 2019 m. Vilniaus istorinis centras minėjo 25 metų, Kernavės archeologinė vietovė – 15 metų, šiais metais Kuršių nerija mini 20 metų o Struvės geodezinis lankas – 15 metų įrašymo į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą sukaktis.
 
Įgyvendinant UNESCO pasaulio paveldo Lietuvoje metų programą bus pristatyti svarbiausi moksliniai tyrimai, naujausi duomenys, dalinantis darbine bei praktine patirtimi su užsienio specialistais. Tikimės, kad karantinui pasibaigus galėsime sėkmingai įgyvendinti suplanuotus renginius.

Palikite mums žinutę